Ідейні основи виховання і мета Пласту
Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства. Пласт є неполітичною та позаконфесійною організацією.

Трьох Головних Обов’язках пластуна:

Закриття Пластового Року 2022

Вірність Богові поставлено на першому місці, бо Пласт мав ідеалістичний світогляд, який каже вірити у вищий сенс життя, у Творця всього світу.

Пласт не вчить релігії, але вимагає від своїх членів практичної релігійности. Пласт не робить різниці між віровизнаннями і шанув кожне релігійне віровизнання, але зобов’язує жити згідно з золотою правила моралі і вимогами віровизнання, що до нього належить пластун чи пластунка.

Друга частина першої точки: бути вірними Україні значить – почуватися органічною частиною української спільноти – в Україні й у діяспорі, бути співвідповідальним за її добро, і осягнення повної самостійности українського народу. Тому треба дбати про української мови, активно і творчо включатися в українське громадське й культурне життя на місцях поселення та вносити в нього пластові засади. Коротко, вірність Україні – значить, що пластун є завжди готовий їй служити.

Складаємо теплі шкарпетки для наших бійців в Україні – 2024

Другий головний обов’язок пластуна – помагати іншим. Пласт подібно як скавтінг’ включив цей лицарський закон ,до своїх головних обов’язків. Гасло помагати іншим – стосується відношення пластуна до свого довкілля. Воно також означає вимогу для пластуна – бути корисним членом суспільности, в якій живе і з якою зв’язаний. Тому Пласт від початку свого існування увів систему щоденного доброго вчинку, щоб це стало звичкою пластуна робити щось доброго для інших.

збирання інвазійні види – 2023

Третій головний обов’язок пластуна – жити за Пластовим Законом, який визначається 14-ма пунктами прикмет пластуна, а до того доходить слухняність пластовому проводові, що є потрібне для вироблення індивідуального характеру і почуття правопорядку у спільноті.

Бачимо з того, що Пласт не обмежується лише тим, щоб зберегти молодь при українстві, а прямує також до того, щоб виховати нових громадян української спільноти вище пересічного рівня. Відповідно до того ставить до своїх членів більші вимоги.

Андріївські Вечорниці 2021

Пласт не робить різниці поміж своїми членами щодо освіти, віроісповідання, соціяльного чи клясового стану. До Пласту можуть належати всі, що визнають і стараються жити згідно з пластовими засадами виховання та бажають удосконалитися до рівня, що його визначує мета Пласту.

Очевидно, що не всі, що виховуються у Пласті, зможуть бути провідниками, але Пласт прямує до того, щоб якнайбільше їх виховати. Разом з вихованням характеру заохочується пластову молодь набувати знання, здобувати вищу освіту, щоб бути готовими зайняти провідні пости в українській спільноті і в країні ії поселення.

Сієтл табір 2014

Пласт має на меті виховати характерних і ідейних громадян, які були б готові вміло служити свому народові, були успішними в житті, щоб уводили щастя й гармонійне життя в свої родини, почувалися життерадісними й щасливими людьми, були добрими, корисними й провідними громадянами країни їх поселення.